Zároveň se Depardieu se stal kmotrem malé dívky, která se křtila ve stejném chrámu, ve stejný den.

"Zajímavé je, že Depardieu, jako ruský občan, se mohl nechat pokřtít v Rusku a bylo by to i logické, kdyby mu šlo jen o samotný přestup z jedné víry do druhé.

Jenže on přijel vykonat ten obřad do katolické Francie. Tudíž, jeho čín měl vzbudit ohlas ve Francií a být vzkazem pro Francii," dodal.

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • 12. září - válka civilizací u Vídně

  Bitva u Vídně 12. září 1683 byla vítězstvím obránců Evropy nad Turky, byla to válka existenční a zásadní. Dnes ji ale máme v hybridní formě zpět. Útok na Evropu nevede seldžucký Turek Kara Mustafa Paša, ale chazarský Turek George Soros s miliony imigrantů.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_V%C3%ADdn%C4%9B
  https://www.reflex.cz/clanek/historie/89848/bitva-u-vidne-v-roce-1683-odrazila-invazi-turku-do-evropy-i-diky-130-let-stavenym-pevnostem.html

  Původní náboženství všech Turků je tengristický kult nebes a šamanismus. V 8. století většina tureckých národů ochotně přijala od Arabů islám.
  V roce 737 velitel arabských vojsk Marwan ibn Muhammad ibn Marwan ibn al-Hakam, pozdější chalífa Marwán II. (rok 744 - 750), z Umajjovské říše (sídelním městem Umajjovců byl Damašek) vpadl se silnou armádou až na území Chazarské říše mezi Černým a Kaspickým mořem a stažení svých vojsk podmiňoval požadavkem, aby kagan („král králů“) přestoupil na islám. Chazarský vládce souhlasil a arabské oddíly odtáhly na Kavkaz, na němž se obě strany dohodly jako na společné hranici mezi Chazarskou říší a muslimským světem. Ačkoli mnozí poddaní Chazarské říše islám přijali, tato dočasná konverze pohanského Chazarského království neměla větší dopad.
  Chazaři byli pod stálým tlakem od svých byzantských a muslimských sousedů, aby přijali buď křesťanství, nebo islám; museli Arabům platit; v roce 759/760 chazarský kagan Baghatur musel provdat dceru za arabského guvernéra Arménie.
  Jak říkají Arabové: „Hahaha, Khazars were little bitches for Arabs. Marwan bin Muhammad conquered Khazars completely and humiliated them and Khazar Khagan himself submitted to Arabs and paid money and gave his daughter and accepted Islam but the Abbasid revolution happened and boom it saved Khazars and Europe from Islam. Arabs raped many Khazar women and that's why 5 % of Ashkenazis have Semitic Arabian Y-DNA.
  In the late 8th century Khazars converted to Judaism.“
  V roce 838 kagan („král králů“) Obadiah slyšel o třetím náboženství nazývaném JUDAISMUS a prohlásil JUDAISMUS za státní náboženství Chazarské říše, stavěl synagogy a školy.
  V roce 861 na pokyn Byzantského císaře Cyril a Metoděj navštívili kagana v městě Cherson v Chazarské říši, dnes přístavní město na jižní Ukrajině, kde nabízeli křesťanství. Výsledek nebyl ten, co si Byzance představovala a Chazaři zůstali u judaismu. Cyril zničil chazarský posvátný dub na Tepsenu (kopec Tepsen je poblíž města Sudak na Krymu) a pokřtil jeho obyvatele.
  CH A Z A R Š T Í V L Á DCOV É
  Kadyr Kasar (pol. 6. stol. n. l.)
  Džebu-kagan (kolem roku 627)
  Turksanat (2. pol. 7. stol.)
  Ibuzir Glavan (poč. 8. stol.)
  Bardžil (20. léta 8. stol. – 730)
  Parsbit (regentka 730 –731)
  Virchor (pol. 8. stol.)
  Bagatur (60. léta 8. stol.)
  Kagan-begové
  Obadia (přel. 8. a 9. stol.)
  Ezekija (?)
  Manassija I. (?)
  Chanuka (?)
  Isaak (?)
  Zavulon (?)
  Manassija II. (?)
  Nissi (?)
  Aaron I. (?)
  Menachem (?)
  Benjamin (kol. 880 –900)
  Aaron II. (kol. 900 –932)
  Josef (kol. 932 – 60. léta 10. stol.)
  https://dwn.alza.cz/ebook/nahled/pdf/EK19840
  Kniha The Jews of Khazaria By Kevin Alan Brook, strana 248